KARAVANY.SK

Čo by ste mali vedieť predtým, než vyrazíte na dovolenku karavanom

Na obrázku je karavan

Čo myslíte: je lepšie naplánovať trasu alebo sa vydať napospas náhode? Karavanisti s mnohoročnými skúsenosťami vám poradia, ako prežiť krásne leto na cestách a vyžmýkať z neho maximum.

 

Parkovanie nadivoko si treba overiť

Asi jedna z neprekonateľných výhod dovolenkovania v karavane je možnosť zastaviť kdekoľvek, akokoľvek dlho, bez žiadnych podmienok, problémov a obmedzení.

Čo je skvele je fakt, že na Slovensku máme takýchto miest veľmi veľa.

Na Slovensku máme aj platené aj neplatené miesta. Preto by som odporúčil si to pred cestou skontrolovať a informovať sa.

Hoci slovensko je malá krajina tak je veľmi dôležite si vopred naplánovať výlet po Slovensku a zistiť si o trase čo najviac informácií, aby vás niečo neprekvapilo a nepokazilo vám to dovolenku.

Taktiež nie je problém parkovať tzv. „na divoko“. Je dobré stráviť pár dní overovaním informácií, ako neskôr riešiť problémy, ktoré by pokazili dovolenku.

 

Lepšie dlhšie ako krátke

Výhoda karavanu je v mobilite. Na druhej strane nie je celkom najvhodnejšie cestovať autom 500 kilometrov a stráviť tri dni v danom cieli.

Majitelia karavanov hovoria, že najbožskejší oddych zažijete pri klasickom karavanovom roadtripe.

Najviac sa osvedčilo plánovanie viacerých trás , ak viete, že chcete ísť z Bratislavy na samý koniec východného Slovenska, dajte si 3-4 trasy do miesta pobytu, proste viac alternatív a idete tam, kam chcú deti počas cesty, na čo má chuť žena alebo ako je unavený šofér.

Veď o rok či dva sa môžme vrátiť a dokončiť to čo sme nestihli.

 

Hody aj more

Prežiť dovolenku na diaľničných odpočívadlách nie je príliš atraktívne.

Na Slovensku je k dispozícii približne 250 kempov, podľa portálu: www.dokempu.cz. Medzi najobľúbenejšie letná strediská na Slovensku patrí tradične, bratislavské kempy, kepmy v Nitre, kepmy na Orave a Lipotove. Z pochopiteľných dôvodov sa najväčšej obľube karavanistov tešia vzdialenejšie okresy od Bratislavy.

Karavanisti ale svorne tvrdia, že na jeden život to bohato stačí.

Komu totiž vojde pod kožu karavan, ten sa nevie dočkať leta. Neláka ho exotika, pretože aj na miesto, kde bol stokrát ho čaká s karavanom úplne iné dobrodružstvo. Smelo nasadnúť, leto naplno sa prežíva v karavane.

Veríme, že vás tento článok nadchol a inšpiroval k tomu, aby ste na tohtoročnú dovolenku vyrazili na karavane.