KARAVANY.SK

Miesta na kempovanie s karavanom na Slovensku

Kempová sezóna sa nám len začína a už teraz môžeme povedať, že bude jedna z najúspešnejších sezón posledných rokov.

Svedčí o tom aj fakt, že tento rok majú byť príjemné teploty, ktoré sú na kempovanie karavanom ako stvorené. Preto sme sa rozhodli, že napíšme tento článok o top miestach, kde môžete takýto typ kempu naplno využiť.

Autokemping SLNEČNÉ JAZERÁ Senec

Areál Slnečných jazier v Senci sa nachádza na hlavnom jazdnom ťahu Bratislava – Trnava, približne 25 km od Bratislavy (prístupové cesty: E571, 61 alebo diaľnica D1). Patrí medzi najznámejšie a najnavštevovanejšie rekreačné strediská letnej turistiky na Slovensku.

Na južnej strane sa nachádza karavanový kemp s kapacitou 200 miest a taktiež útulné bungalovy.

Autokemping SLNEČNÉ JAZERÁ Senec

Intercamp Tatranec

Zariadenie TATRANEC leží vo vstupnej časti Tatranskej Lomnice pri hlavnej ceste z Popradu do Tatranskej Lomnice. Je rozsiahlym areálom, ktorého súčasťou je hotelový komplex so strediskami.

AUTOKEMPING ORAVICE

AUTOKEMPING ORAVICE* ponúka ubytovanie v bungalovoch, stanovanie a kempovanie na trávnatej ploche s možnosťou elektrickej prípojky. Vybudovaná je tiež nová  spevnená plocha pre karavany s elektrickými prípojkami.

K dispozícii sú sociálne zariadenia, sprchy s teplou vodou, ohniská.

Kemp sa nachádza v prekrásnom prostredí Západných Tatier- v Oraviciach. V letnej sezóne sú tu široké možnosti nenáročnej i vysokohorskej turistiky, ale aj cykloturistiky po vyznačených chodníkoch. Malebné sú zákutia dolín ako Tichá, Juráňova, Bobrovecká, Suchá a Mihulčia, s mnohými roklinami a bystrinami.

Camping Pullmann Piešťany

Autocamping v blízkosti kúpeľného mesta Piešťany neďaleko jazera Sĺňava II.

V areáli kempu sa nachádzajú dva menšie bazény s termálnou vodou ako doplnková služba pre návštevníkov.

ATC ponúka okrem stanov a prívesov možnosť ubytovania aj v chatkách.

Oáza kemp Nové Zámky

Kemp Oáza na ľavej strane rieky Váh ponúka možnosť príjemného strávenia voľného času a rekreácie pre tuzemských a zahraničných návštevníkov.

Voda a horúci piesok, rozprestierajúce sa na niekoľkých hektároch s príjemným chládkom stromov, sú veľmi vhodné na strávenie letných chvíľ pri kúpaní, opaľovaní a oddychu pre deti, aj pre dospelých. Čaro okúzľujúcich nočných táborákov prispieva k nezabudnuteľným zážitkom rekreácie.

Autocamping KARAVAN

Karavanový kemp – celková kapacita kempu je 200 miest, karavany je možné napojiť si na elektrickú energiu. Rekreantom je k dispozícii kuchynka a sociálne zariadenia s tečúcou teplou a studenou vodou (sprchy, WC, umývadlá). Od vody je vzdialený 20 – 200 metrov.

 

Okrem ubytovacích zariadení Správy cestovného ruchu sú turistom a ostatným návštevníkom k dispozícii viaceré ubytovacie kapacity rôznych kategórií a tried, ktoré sa koncentrujú v areáli Slnečných jazier.

Zlaté piesky

NTERCAMP s.r.o. prevádzkuje ubytovacie zariadenia v Areáli zdravia na Zlatých pieskoch, ktorý je najväčším rekreačno-športovým strediskom Bratislavy, hlavného mesta SR. Je lokalizovaný na severovýchodnom okraji mesta, pri hlavnom ťahu cesty smerom na Žilinu. Oblasť okolia Bratislavy má veľmi dobré klimatické podmienky na letnú rekreáciu.

Priemerná ročná teplota je 10,2 °C, o čom svedčí 2000 hodín slnečného svitu na tomto území. Okrem rekreačno-športových činností je výhodou tejto lokality aj to, že poskytuje pre návštevníkov široké možnosti na spoločenské a kultúrne vyžitie.

Veríme, že týmto článkom sme vás inšpirovali a vy si tak budete vedieť vybrať svoj kemp, kde strávite príjemnú dovolenku.