KARAVANY.SK

Pred dovolenkou s karavanom. Čo sa oplatí vedieť?

Rozhodli ste sa, že Vaša ďalšia dovolenka bude o čosi akčnejšia? Nebudete len tak vylihovať pri mori, ale precestujete napríklad celé Slovensko od  západu až po východ?

Vynikajúci nápad!

A ideálny na takýto výlet je práve karavan.

Ak ste sa rozhodli, že si prenajmete karavan a vyrazíte na dobrodružnú cestu, tak si určite prečítajte tento článok, ktorý vám pomôže…

Na karavan si musíte trúfať.

Ak ste neskúsený vodič, karavan Vám neodporúčame. Je pravda, že po diaľnici ho zvládne riadiť každý. No predstavte si, že by ste mali manévrovať s takýmto vozidlom úzkymi uličkami!

Naozaj si trúfate? A nehovoriac o cúvaní. Pre začiatočníka je to veľmi náročné.

Predtým, ako sa teda vyberiete na dovolenku, určite si s karavanom pár hodín odjazdite, aby ste vedeli, čo môžete čakať od takéhoto vozidla.

Väčšina karavanov je vybavená základným príslušenstvom.

Áno, žiaľ väčšina karavanov disponuje len základným príslušenstvom, no u nás sa nemusíte báť, že vám na cestách bude niečo chýbať.

V našom základnom vybavení máte napríklad: 4 alebo 6 ks kempových stoličiek vrátane návlekov, kempový stôl, markízu atď.

Sem si môžete pozrieť kompletné informácie, čo naša základná  ponuka obsahuje.

Taktiež si u nás môžete prenajať aj voliteľné vybavenie.

Karavan je vhodný tak na letné, ako aj zimné dovolenky.

Mnohí ľudia sa myslia, že karavanom sa dá jazdiť len v lete, a na prenájom karavanu v zimnom alebo jesennom období ani nemyslia. Čo je veľký omyl! Či je leto alebo zima, karavanom môžete jazdiť v každom ročnom období.

Voľba je len na vás.

Prenájom karavanu.

Karavan si môžete prenajať až po dosiahnutí veku 20 rokov. Musíte mať vodičský preukaz skupiny B, a to dlhšie, ako dva roky.

S vodičským preukazom skupiny B môžete riadiť iba vozidlá do 3,5 tony. Pred prenájmom alebo kúpou autokaravanu na to nezabúdajte! Prenajmite si teda len vozidlo, na ktoré máte vodičské oprávnenie.

Spísali sme pár užitočných informácií, na ktoré sa nás zákazníci pýtajú. Nájdete ich na tomto linku.

Veríme, že vám tento článok pomohol a vy si tak už budete istý, že karavan je pre vás skvelá voľba na dobrodružnú dovolenku.